Kralj Nole preko Federera u finale

> 20:02

Novak Đoković je 25. put u karijeri porazio Švajcarca i plasirao se u finale Mastersa u Parizu.

"Prošle godine je Siti u novembru napravio razliku, sada je drugačije"

Nole je četvrti put za redom savladao Federera, ovoga puta sa 2:1 u setovima 7:6 (8:6), 5:7, 7:6 (7:3).

Ponovo je pokazao da je neprikosnoven u tenisu. U finalu će igrati sa Karenom Hačanovom kojom bi krunisao povratak na prvo mesto.

Gledali smo fantstičan meč u Bersiju. Vodila se velika borba od prvog do poslednjeg minuta.

Đoković je tokom većeg dela meča diktirao ritam, nije dozvoljavao Federeru da mu ugrozi servis iako je u prva dva seta imao samo jedan as udarac, naspram desetak rivala.

Međutim, Novak je imao ogromnih problema sa brejk loptama, uspeo je da pobedi Federera iako je propustio svih 12 brejk šansi, dok je Švajcarac iskoristio jednu od samo dve prilike koje su mu se ukazale.

Publika u Bersiju uživala je u maestralnim razmenama udaraca, atraktivnim poenima, "sevali" su forhenfi i bekhendi, pogađale su se linije, a na rezultat je često uticala i sreća, koja je pre svega dva puta pogledala Federera i direktno mu pomogla da ostane u meču.