Dame i gospodo, Nole se vratio!

> 16:56

Novak Đoković se plasirao u finale Vimbldona.

Oni su se čekali, a evo i odgovora - Zvezda dovela prvo pojačanje!

Najbolji srpski teniser Novak Đoković plasirao se u svoje peto finale na Vimbldonu. Meč je počeo u petak uveče a završio se tokom ovog popodneva, a Novak Đoković je do plasmana u finale stigao pošto je Nadala savladao sa 3:2 (6:4, 3:6, 7:6, 3:6, 10:8).

Nole je odlično započeo meč i do prvog brejka došao u sedmom gemu kada je poveo sa 4:3. Ubrzo nakon toga je poveo 1:0.

U drugom setu je usledio pad, Španac je odmah uzeo brejk ali je Nole uzvratio. Međutim, Nadala to nije poremetilo, uzeo je još jedan brejk i drugi set završio u svoju korist.

Treći set doneo je dosta uzbuđenja, nije bilo brejkova pa se set rešio u taj-brejku. Đoković je taj-brejk počeo duplom greškom, ali je odmah potom napravio mini-brejk. Srpski teniser je potom u šestom poenu ponovo oduzeo servis u šestom poenu, ali je Nadal još jednom uspeo da vrati mini-brejk. Srpski teniser je posle neiskorišćene set lopte pri rezultatu 9:8, napravio mini-brejk i potom na svoj servis, nakon duge razmene udaraca potvrdio vođstvo od 2:1 u setovima.

Nakon toga, meč je prekinut jer po propozicijama Vimbldona, mečevi se ne igraju nakon 23 časa.

Samo prvi gem u četvrtom setu trajao je osamnaest minuta, a Đoković je propustio dve brejk šanse pa je Rafa uz dosta muke uspeo da stigne do vođstva. Pri vođstvu Rafaela Nadala 5:3 Novak je propustio tri brejk lopte i to ga je koštalo gubitka seta.

U petom setu se igralo gem za gemom. Nadal je imao tri brejk lopte pri rezultatu 4:4 ali je Nole uspeo da se odbrani. Nkakon toga je Španac imao još tri brejk lopte pri rezultatu 7:7 ali je Nole uspeo da se odbrani i iskoristi svoju priliku samo tri gema kasnije.

Na servis Nadala, Đoković je gem dobio bez izgubljenog poena i plasirao se u finale gde ga čeka Kevin Anderson.

Novak Đoković će peti put u karijeri igrati za trofej u Londonu.