3 x 6:4

> 02:04

Huan Martin Del Potro je u četvrtini finala Rolan Garosa jer je savladao Džona Iznera u tri seta. U sva tri dela Argentinac je slavio identičnim rezultatom 6:4.

Kilava Srbija izgubila od Čilea

U prvom setu su i Huan Martin Del Potro i Džon Izner servirali odlično i vrlo retko su i dozvoljavali igraču koji prima servis da razmišlja o brejku. Ipak u sedmom gemu Del Potro je imao dve brejk lopte, a drugu je iskoristio i poveo 4:3. Do kraja je držao svoj servis i tako je poveo 1:0 za 35 minuta.

Američki teniser je odmah na startu drugog seta imao dve brejk lopte koje nije iskoristio, a kazna je stigla opet u sedmom gemu u kom Argentinac uzima brejk i opet vodi 4:3. Set broj dva završio se identično kao i prvi.

U trećem setu je šesti igrač sveta mnogo ranije napravio brejk. Već posle tri gema je imao brejk viška, a tu prednost održavao je do kraja, pa je za trijumf u trećem setu Delpu bilo potrebno 43 minuta.

Naredni rival Del Potra je Marin Čilić koji je savladalo Fabija Fonjinija.