Monfis imao četiri meč lopte i izgubio od Gofana

> 17:58

Belgijanac David Gofan plasirao se u osminu finala pošto je posle četiri sata i pet setova pobedio domaćeg igrača Gaela Monfisa, 6:7, 6:3, 4:6, 7:5, 6:3.

Kralj šljake nemilosrdan

Gofan će igrati protiv Italijana Marka Čekinata, koji je u petak posle četiri seta pobedio Španca Pabla Karenja Bustu.

Meč između Gofana i Monfisa započet je u petak, međutim zbog kiše je prekinut i nastavljen je u subotu.

Domaći takmičar imao je prednost od 2-1 u setovima, ali je osmi nosilac uspeo da dobije četvrti seta sa 7:5, iako je spasao čak četiri set lopte na rezultatu 5:4 za Monfisa.

Gofan je odmah u narednom gemu napravio brejk i došao do izjednačenja. Francuz je bio psihički slomljen, to je Belgijanac iskoristio i u petom setu slavio sa 6:3.