Nadala prekinula kiša, Dominik Tim lako do drugog kola

> 05:05

Pored organizatora koji će očigledno muku mučiti sa vremenskim prilikama u Parizu, nervozan će bitii Rafael Nadal – prvi teniser sveta započeo je odbranu titule, ali nije stigao da je završi.

Koventri se vratio u Ligu 1 posle 51 godinu

Meč Nadala i "laki luzera" Simonea Bolelija prekinut je sredinom trećeg, Rafa je dobio prva dva seta, ali je kod prekida Italijan imao brejk viška.

Prvi set je Nadal rešio jednim brejkom, u samom finišu seta za 6:4. U drugom setu je Boleli prvi napravio brejk i poveo sa 2:0 i 3:1, ali je nakon toga Nadal zagospodario terenom, osvojio pet vezanih gemova i poveo sa 2:0 u meču.

Prekinuti su i mečevi EbdenFabijano (treba da se odigra još peti set), IznerRubin (Amerikanac vodi 2:0), SousaPelja (Pelja vodi 2:0, Sousa u trećem setu ima 3:2, bez brejka) i SebaljosSugita (Sebaljos vodi 1:0, igra se taj brejk drugog seta u kome Sugita vodi 2:0 sa mini brejkom).

Rekli smo već da je svoj posao uspeo da završi Đoković koji će igrati sa Munarom, dok je prošlogodišnji finalista Stan Vavrinka eliminisan već na startu i ispašće iz top 250.

Osmi teniser sveta, Dominik Tim, maksimalnim rezultatom je stigao do druge runde. Na startu turnira je sa 3:0 u setovima eliminisao Ilju Ivašku iz Belorusije, posle sat vremena i 45 minuta na terenu – 6:2, 6:4, 6:1.

Do plasmana u drugo kolo Rolan Garosa došao je i hrvatski teniser Borna Ćorić. Momak iz Zagreba je izgubio set od iskusnog Nemca Filipa Kolšrajbera. U meču koji je trajao dva sata i 42 minuta Ćorić je slavio sa 6:3, 3:6, 6:3, 6:4.