21 godina i šansa za četvrti Masters

> 09:51

Nemački teniser Aleksandar Zverev je u polufinalu Rima savladao Marina Čilića rezultatom 7:6 (15-13), 6:4 i došao do drugog finala u dve nedelje.

Hleba i igara: Zvezdin autobus se pretvorio u pepeo

Iako ima samo 21 godinu igraće svoje peto Masters finale, do sada ima tri trofeja, a protivnik u nedelju biće mu Rafael Nadal koji je u dva seta eliminisao našeg Novaka Đokovića.

Duel na Centralnom terenu kompleksa ‘Foro Italiko’ trajao je više od dva sata, najviše zbog nestvarnog taj brejka u kojem je viđeno čak 28 poena. Trajao je skoro 20 minuta i bio kulminacija neverovatnog seta u kojem nije bilo brejkova.

Na startu drugog Nemac je tražio medicinski tajm aut zbog problema sa ramenom, Čilić je to iskoristio da mu oduzme servis, ali se u finišu Saša vratio i došao do trijumfa.

Osim što je obezbedio finale, imaće priliku da brani trofej osvojen prošle godine, ali je potvrdio mesto drugog nosioca na predstojećem Rolan Garosu.

Poslednji Masters na šljaci igra se za nagradni fond od 4.872.105 evra.