Pobeda srpskog tenisera na turniru u Turskoj

Đere dobio Uzbekistanca u prvom kolu Istanbula

> 14:48

Srpski teniser Laslo Đere plasirao se u osminu finala turnira u Istanbulu, pošto je danas u prvom kolu pobedio Uzbekistanca Denisa Itomina u dva seta, 7:6 (5) i 7:6 (8). Đere je do druge pobede u isto toliko međusobnih duela došao posle dva sata i šest minuta igre.

Zidan: Moramo da odigramo najbolju utakmicu sezone

Protivnik srpskog tenisera u osmini finala biće Italijan Andreas Sepi koji je u prvom kolu kao treći nosilac bio slobodan. U vrlo neizvesnom i napetom meču izmedju Đerea, 110. tenisera na ATP rang-listi, i Istomina viđena su samo dva brejka i to početkom prvog seta.

Obojica igrača bili su prilično sigurni na svojim servisima, a Đere je oba seta rešavao tek posle taj-brejka. U prvom setu slavio je 7:5, dok je u drugom, posle spasene jedne set lopte, trijumfovao - 8:6.