Borna izbacio miljenika pred njegovom publikom

> 10:34

Ćoriću, koji je 36. igrač sveta, bilo je potrebno dva sata i 52 minuta igre da savlada Soka – 5:7, 7:6(4), 6:3.

Venus izbacila olimpijsku šampionku

Mladi hrvatski teniser nastavio je sa dobrim partijama na američkoj turneji, što je potvrdio i na ovom meču punom naboja i tenzija.

Gledali smo pravi maraton u šesnaestini finala, a Ćorić je na kraju posle dosta borbe uspeo da se plasira u narednu rundu u kojoj će mu protivnik biti Kanađanin Denis Šapovalov.

Iako je prvi napravio brejk u prvom setu, Borna je ubrzo izgubio prednost, a odmah posle toga našao se i u deficitu. Sok je zaigrao bolje i posle 56 minuta igre uspeo je da dobije uvodni set.

Tokom drugog perioda igre borba se još više rasplamsala, a Ćorić je ponovo bio taj koji je prvi oduzimao servis, ali i onaj koji ga je ubrzo i gubio. Najpravednije pobednika seta odlučio je taj-brejk u kojem je hrvatski igrač bio bolji (7:4).

U trećem setu pauza od 20 minuta zbog kiše više je prijala 21-godišnjaku, koji je nastavio da pruža odlične partije (6:3).

Aleksandar Zverev takođe se plasirao u osminu finala i to pobedom nad Davidom Fererom, 2:6, 6:2, 6:4. Nemac se teže nego što je bilo ko plasirao u narednu rundu gde će mu protivnik biti Nik Kirjoj.

Sinoć nismo saznali poslednji par osmine finala, pošto je meč Berdiha i Tijafoa prekinut pri rezultatu, 6:7, 6:2, 5:4 za mladog Amerikanca.