Federer istakao ozbiljnu kandidaturu za trofej

NOLE NA SET OD POLUFINALA: Federer nije blistao!

> 19:07

Federer je u trećem kolu savladao Keija Nišikorija sa 7:5, 4:6, 6:4 i tako osigurao prvo mesto na tabeli grupe.

Ovaj rezultat znači da je Novaku Đokoviću potreban set u večerašnjem susretu sa Tomašom Berdihom kako bi prošao dalje i obezbedio meč verovatno sa Rafaelom Nadalom.

Federer nije blistao, ali je i pored toga pokazao da je posle Đokovića nedodirljiv na ATP Turu.

Meč je obeležilo mnogo brejkova, u svakom setu ih je bilo minimum po tri, ali je u važnim trenucima Švajcarac bio koncentrisaniji. Posle dobijenog prvog seta u 12. gemu, imao je prednost od 4:1 u drugom i meč u rukama.

Nišikori se probudio, uspeo da preokrene i tada su svi pomislili da bi Rodžer mogao da se unervozi. Ponovo je poveo sa 4:1, da bi Kei još jednom uspeo da ga stigne. Ipak, Japanac nije imao snage za potpuni preokret i dozvolio je da novim brejkom Federer trijumfuje.

DIVNE VESTI ZA ZVEZDU: Veliko pojačanje pred put u Niš!

Duel u ’O2 areni’ trajao je dva sata i deset minuta, a osvajač 17 Gren slemova završio je sa 33 direktna poena i dve greške više. Ni Nišikori nije bio mnogo lošiji – 27 vinera, uz 31 neiznuđenu grešku.

JEZIVO: Grom ubio igrača u Boliviji!!! (VIDEO)

Federer ima tri pobede – šest osvojenih i samo jedan izgubljeni set. Novak je na drugoj poziciji pred meč sa Berdihom, sa skorom 2-2 u setovima. Ukoliko dobije bar jedan plasiraće se dalje jer ni Čeh ni Japanac ne mogu da ga ugroze u tom slučaju.

Najveći talenat svetskog fudbala sada prodaje usisivače!

Ukoliko Berdih slavi maksimalnim rezultatom, on će se pridružiti Federeru u polufinalu sa dve pobede, uz tri osvojena i četiri izgubljena seta.

OD SADA NAVIJAMO ZA RONALDA: Mesi se slikao sa albanskom zastavom! (FOTO)

Tamo ih verovatno čeka Rafael Nadal koji vodi u grupi „Ilie Nastase“ sa dve maksimalne pobede.