Najbolji svetski teniser plasirao se četvrtfinale poslednjeg mastersa sezone pobedom nad francuskim teniserom 6:3, 7:5

PARIZ: Novak u neverovatnom meču dobio Simona

> 15:55

Ono što odavno nije viđeno u muškom tenisu desilo se u drugom setu. Prvih sedam gemova osvojili su teniseri koji nisu servirali, a prvi je svoj servis uzeo Nole i poveo 5:3. Simon je potom uzeo svoj prvi servis gem u drugom setu i to iz pete prilike. Novak je potom servirao za meč, ali nije uspeo! Novi brejk i 5:5, uz osam brejkova u tom trenutku.

Ali to nije bilo sve. Đoković je ponovo brejknuo Žila i po drugi put došao u priliku da servira za meč. Ovaj put Simon nije uzeo nijedan poen.

Na početku meča, Đoković je prvi servirao, obojica su uzela svoje prve servise, da bi Novak, baš kao i protiv Belučija, prvi pretrpeo brejk.

Srpski teniser je vratio servis već u narednom gemu i do kraja seta potpuno sigurnom igrom došao u vođstvo.

Ovaj set je ujedno bio i 25. uzastopni koji je osvojio Đoković, čime je premašio svoj najbolji rezultat.

Đoović će u četvrtfinalu igrati sa boljim iz duela Conge i Berdiha, koji se igra večeras.

Prethodno su dana u četvrtfinale prošli Endi Marej, koji je bio bolji od Davida Gofana 6:1, 6:0, i Rišar Gaske kome je predao zbog povrede Kei Nišikori.