Žulijen Beneto bolji od Marina Čilića

Francuz u 36. godini eliminisao Hrvata i plasirao se u polufinale Mastersa

> 22:52

Žulijen Beneto plasirao se u polufinale Mastersa u Parizu, pošto je posle dva seta pobedio petog igrača sveta Marina Čilića – 7:6, 7:5. Francuz, koji će u decembru napuniti 36 godina, nastavio je sa odličnim partijama ove jeseni i posle dva sata i pet minuta igre pobedio favorizovanog Hrvata.

Prvi set obeležio je veliki broj brejkova za muški tenis pošto smo videli čak četiri. Poslednji se desio pri rezultatu 5:3 za Čilića, kada hrvatski teniser nije uspeo da završi set. Francuz je uspeo da napravi brejk, vrati se u meč i da kasnije dobije set. U uzbudljivom taj-brejku Beneto je slavio sa 7:5 i tako došao do prednosti od 1:0.

Drugi set krenuo je loše za Čilića pošto je 83. igrač sveta odmah uspeo da mu oduzme servis. Peti teniser planete je uspeo da se vrati u meč (2:2), a potom je imao i brejk priliku u devetom gemu. Nije je iskoristio, a potom je uskoro i izgubio meč. Čilić je servirao za taj-brejk, ali Beneto je napravio brejk i tako došao do velikog trijumfa. Beneto je najavio da će se povući iz tenisa sledeće godine posle Rolan Garosa.