"Glaski petlovi" ukrotili "Đavole"!

> 22:15

Jedan vanserijski potez je Francuzima bio dovoljan. Odličan skok i trzaj glavom Umtitija u 51. minutu omogućila je Francuzima da treći put u svojoj istoriji zaigraju u finalu Mundijala.

Španska sapunica je gotova - nova ljubav je "Stara dama"!

13' Fantastična lopta ka Mbepeu između dvojice igrača Belgije, brz trk mladog francuskog asa, ali Kurtoa uspeva da dođe do lopte pre njega.

16' Odličan pokušaj Azara posle dodavanja De Brojnea, sa 12 metra iskosa. Šutirao je u suprotni ugao golmana Lorisa, ali lopta je prozujala pored leve stative.

19' Azar u fantastičnoj prilici, namestio je loptu na desnu nogu, šutira odlično ka golu, ali se postavio jedan od igrača odbrane Francuske i glavom izbacio loptu u korner.

22' Posle odlično izvedenog kornera, velika prilika za Belgiju. Šut iz okreta De Brojnea sa desetak metara, ali Loris spasava Francusku fenomenalnom paradom.

30' Odličan centaršut Pavara sa 35 metara na Žirua, koji se sjajno snalazi i puca glavom, ali lopta prolazi malo pored stative.

34' Odličan napad Francuske, Mbape je pokušao da nađe Žirua na penalu, ali on loše reaguje i šalje loptu u aut klizećim startom.

Gledali smo odličnu utakmicu u prvom poluvremenu. Od početka utakmice je Belgija ušla bolje u meč, bila je konkretnija, preciznija, stvorila nekoliko šansi, od kojih su De Brojneova i Azarova bile odlične.

Na drugoj strani, Francuska se nije najbolje snašla u prvih pola sata igre, ali je onda u preostalih petnaestak minuta pokazala šta ju je dovelo do borbe za finale. Nekoliko brzih akcija, preko odličnog Mbapea, probuđenog Grizmana i Žirua, napravila mnogo problema odbrani „đavola“.

POLUVREME FRANCUSKA - BELGIJA 0:0

47' Odličan šut Vitsela sa velike udaljenosti, pronalazi Lukakua, koji glavom šalje loptu preko gola sa 9 metara.

51' GOL! UMTITI! Posle sjajno izvedenog kornera Grizmana, Umtiti sjajno skače na prvoj stativi i sa nekoliko metara pored Felainija zakucava loptu u mrežu Kurtoe. Francuska 1 — 0 Belgija

56' Sjajna akcija Francuske koju je započeo Mbape na 30 metara od svog gola, neverovatno brzo došao do šesnaesterca Belgije, odlično upošljava Matuidija, koji biva izblokiran na vrhu šesnaesterca. U nastavku akcije, tri fantastična dodavanja, Mbape pokazuje o koliko neverovatnom talentu se radi — iz okreta petom izbacuje Žirua samog pred golmana Belgije, ali u poslednjoj sekundi ga blokira Musa Dembele.

65' Belgija u šansi: Mertens centrira iz velike daljine, Felaini odlično udara glavom sa 12 metara, ali lopta proleće tik pored stative golmana Lorisa.

80' Fenomenalan solo prodor Azara, predriblao je nekoliko fudbalera Francuske, na kraju je fauliran na dvadesetak metara od gola, ali urugvajski sudija pokazuje da se utakmica nastavi.

81' Još jedna akcija Belgije, Varan izbija loptu Azaru iz nogu, do nje dolazi Vitsel, koji sjajno šutira sa dvadesetak metara, ali Loris skoncentrisan i uspeva da izboksuje loptu.

90'+ Francuska u prilici da preko Grizmana u 93. minutu povede sa 2:0 i reši pitanje pobednika, ali Kurtoa siguran.

90'+ Francuska želi i do drugog gola, ovoga puta pokušao je Toliso sa ivice šesnaesterca, ali je Kurtoa i to odbranio.

KRAJ FRANCUSKA - BELGIJA 1:0

Uspeli su Francuzi da odole svim napadima Belgijanaca i nakon vođstva uspeli su da smire ritam utakmice i istu rutinski privedu kraju. Čekali su svoje prilike posle kontra napada i imali su dve takve u nadokani vremena, ali nisu usepli da "nokautiraju" Belgiju. Međutim, i 1:0 im je bilo dovoljno.

Francuska će se treći put u svojoj istoriji boriti za "boginju"!

Vrsaljko: Igraću i sa jednom nogom!

Partizan u Nikšić nije poveo dvojicu startera!

Đukić: Nadam se da smo naučili lekciju sa Mundijala