Musa savladao Island!

> 19:02

Musa pogurao Nigeriju ka nokaut fazi

Nigerija - Island SASTAVI

Dve jedine šanse u prvom poluvremenu desile su se u prvih šest minuta i autor obe je bio Gilfi Sigurdson.

Prva prilika je bila već u drugom minutu kada je Sigurson šutirao iz slobodnog udarcau okvir gola, ali je golman Nigerije, lagano intervenisao.

U 6. minutu utakmice se Sigurdson je opet bio pretnja po gol Nigerije. Lepo je šutirao, ali je Uzoho paradom sprečio njegov udarac.

Nadamo se da ćemo u drugom poluvremenu gledati uzbudljiviju utakmicu.

U 49. minutu Nigerija je povela golom Ahmed Muse, koji je posle prodora i centaršuta Viktora Mozesa prihvatio loptu, sjajno reagovao i nije bilo šanse da golman Islanda ovo odbrani.

Konačnih 2:0 postavio je isti igrač u 79. minutu posle maestralnog solo prodora obišao defanzivce Islanda i golmana i povećao na 2:0.

Island jeimao šansu da se vrati u igru, ali je Sigurdson promašio penal, tako da je to pomoglo Nigeriji da rutinski privede utakmicu kraju!