VAR spasio Australiju!

> 15:56

Danska stigla do ranog vođstva. Strelac Eriksen. Jedinak iz penala za nerešen rezultat na poluvremenu.

Danska - Australija (SASTAVI)

Danska je golom u 7. minutu krunisala početnu inicijativu. Naime, Jorgensen je lepo petom ostavio Eriksenu, koji je levom nogom iz polu-voleja loptu poslao "kroz uši" golmanu Rajanu.

U 39. minutu, rukom je u svom šesnaestercu igrao Jusuf Poulsen, sudija to nije video, ali posle tridesetak sekundi dobio je nalog iz kontrolne sobe da pogleda snimak, gde se jasno videlo da je Danac igrao rukom. Doduše, nije igrao namerno, ali ruka uopšte nije bila sporna. Mile Jedinak je uzeo loptu u ruke i Šmajhela poslao u jednu, a loptu u drugu stranu i to je bilo 1:1.

U 42. minutu Danska je imala priliku da na poluvreme ode sa golom prednosti. Posle prekida Ekriksena dogodio se pravi karambol u petercu Australije, ali udarac koji je išao ka golu Rajana bio je preslab, pa je golman Australije lagano reagovao.

U 51. minutu bila je prva šansa u drugom poluvremenu kada je Jorgensen lepo uposleo Sista, ali ovaj nije bio dovoljno precizan da bi mogao da promeni rezultat.

73. minut je bio kada je Sisto šutirao sa ivice šesnaesterca, ali lopta je prošla malo pored leve stative.

E, onda se dogodio 87. minut. Tada je Australija imala dve ozbiljne prilike. Naime, prvo je Arzani lepo probio po levoj strani i šutirao jako, ali pravo u Šmajhela. Potom u nastavku istog napada Leki se našao u izglednoj situaciji, ali je njegov šut bio slab, pa je Šmajhel uhvatio "živu" loptu.

Na kraju rezultat je ostao isti kao i na poluvremenu - 1:1. Deluje kao da su obe reprezentacije zadovoljne konačnim ishodom.

Krstajić: Ne mešajmo politiku i fudbal