Danska - Australija 1:1

> 14:49

Danska stigla do ranog vođstva. Strelac Eriksen. Jedinak iz penala za nerešen rezultat na poluvremenu.

Danska - Australija (SASTAVI)

Danska je golom u 7. minutu krunisala početnu inicijativu. Naime, Jorgensen je lepo petom ostavio Eriksenu, koji je levom nogom iz polu-voleja loptu poslao "kroz uši" golmanu Rajanu.

U 39. minutu, rukom je u svom šesnaestercu igrao Jusuf Poulsen, sudija to nije video, ali posle tridesetak sekundi dobio je nalog iz kontrolne sobe da pogleda snimak, gde se jasno videlo da je Danac igrao rukom. Doduše, nije igrao namerno, ali ruka uopšte nije bila sporna. Mile Jedinak je uzeo loptu u ruke i Šmajhela poslao u jednu, a loptu u drugu stranu i to je bilo 1:1.

U 42. minutu Danska je imala priliku da na poluvreme ode sa golom prednosti. Posle prekida Ekriksena dogodio se pravi karambol u petercu Australije, ali udarac koji je išao ka golu Rajana bio je preslab, pa je golman Australije lagano reagovao.

Krstajić: Ne mešajmo politiku i fudbal