TO JE KAPITEN!

> 21:54

Kejn u nadokandi vremena doneo Engleskoj tri boda.

Belgija rutinski slavila!

U 11. minutu Engleska je povela sa 1:0. Kejn je nakon odlične parade golmana Tunisa uspeo da prihvati odbitak i sa nekoliko metara postigne prvi gol na utakmici.

Igrao se 33. minut kada je Kajl Volker napravio veliku glupost. Totalno nepotrebno je rukom udario protivničkog igrača u svom šesnaestercu i sudija je bez iole razmišljanja pokazao na belu tačku, a penal je u gol pretvorio Ferjani Sasi. Pikford je bio na lopti, čak ju je malo i zakačio, ali to je bio nedovoljno da se zaustavi odličan šut Sasija.

U uvodnim minutim drugog poluvremena Engleska je imala terensku inicijativu i posed lopte. Često su bivali isperd šesnaesterca gostiju. Usledeli je nekoliko pokušaja da se lopta doturi Kejnu, ali to nije uspevalo.

Nakon pokušaja duplog pasa igrača Engleske u 78. minutu sudija je dosudio slobodan udarac na udaljenosti od oko 18 metara. Loptu je u svoje ruke uzeo Ešli Jang, koji je loptu prebacio, kako preko živog zida, tako i preko gola.

Engezi su imali odličnu priliku nakon kornera koji je Ešli Jang izveo u 83. minutu, ali je Ben Mustafa bio za tren brži od Stounsa i skinuo mu loptu "sa glave".

Rezervista Englesa Ruben Loftus Čik je u 85. minutu lepo prošao po desnoj strani, poslao loptu negde na šest metara, gde je Lingard loše zahvatio i upropastio odličnu šansu za Englesku.

U prvom minutu nadoknade vremena izuzetno raspoloženi Loftus Čik je izborio korner, nakon kojeg je kontakt sa loptom imalo nekoliko igrača, da bi ona na kraju došla do Harija Kejna, koji se nalazio na nekoliko metara od gola Tunisa, a kada se ona pojavi kod Kejna zna se da joj je sledeća destinacija mreža protivničkog tima.