Belgija rutinski slavila!

> 18:48

Jedno poluvreme je Belgiji dovoljno da napuni mrežu Paname.

BELGIJA - PANAMA (SASTAVI)

u 12. minutu desila se velika greška kapitena Paname Toresa koji je loše vratio loptu ka svom golmanu. Eden Azar je pratio tu akciju, ali nije uspeo da postigne gol.

Igrao se 38. minut kada je Eden Azar imao odličan solo prodor, ali je njegov šut opet odbranioo golman Paname Haime Penedo.

Na poluvremenu rezultat je 0:0, ali Belgija apsolutno dominira i ređa šanse. Trenutno je situacija takva na terenu, da deluje kao da je Kurtoa totalno nezaposle.

Drugo poluvreme -druga priča.

Rapsodija Belgijanaca u nastavku utakmice. Samo dva minuta je prošlo, a Belgija je već povela. Mrežu Paname je "začeo" Metens prelepim udarcem sa ruba šesnaesterca.

Tamo gde je Mertens stao, nastavio je Romelu Lukaku i to dva puta zaredom. Prvo je duplirao prednost u 68. minutu, kada ga je Kevin DeBrujne pogodio "u trepavicu", te golgeteru njegovog kalibra nije bilo teško da postigne gol.

Panama se otvorila i krenula u napad, te je to ostavilo mnogo prostora za brzonoge krilne igrače Belgije. Jedan kontranapad je pokrenuo Eden Azar, koji je loptu "vukao" sve do dvadesetak metara od gola Paname, te je lepo "ćušnuo" do Lukakua, a ovaj je lagano "bocnuo" preko golmana Paname.

Do kraja utakmice Belgija je kontrolisala igru i ostvarila ubedljivu pobedu nad slabom Panamom.