Orlovi studirali Kostariku u porazu od Engleza, Rašford ponizio Navasa

> 02:49

Da li treba da se plašimo Kostarike uoči premijere na Mundijalu u Rusiji? Definitivno ne. A da li treba da je poštujemo? Treba, jer je večeras pokazala da je tvrd orah, da je voćka čudnovata i da bi neko na njoj mogao da polomi zube. Bilo bi dobro da to ne budemo mi...

Odbojkašice vodile sa 2:0, imale i meč loptu, ali izgubile

Na "Eland roudu", stadionu Lidsa, danas su reprezentativci Engleske dočekali prvog protivnika reprezentacije Srbije na Mundijalu u Rusiji, reprezentaciju Kostarike, i naneli su im poraz od 2:0 (1:0).

Englezi su bili bolji rival danas, držali su loptu u svom posedu, diktirali su tempo, imali šanse, a prvu je iskoristio Markus Rašford sjajnim udarcem u 13. minutu utakmice, Kejlor Navas se nije ni potrudio da odbrani, Engleska je došla do prednosti od 1:0.

Prethodno su Englezi pogodili prečku preko Fila Džonsa, kasnije je Vardi imao novu šansu, da bi prvi put Kostarika pripretila preko Vanegasa šutem iz daljine.

Drugo poluvreme je počelo prilikama Hendersona i Megajera, Englezi su držali sve konce igre u svojim nogama, a onda novi gol u mreži Kostarike.

Dele Ali je bio odličan u ovoj akciji, centralna figura, uposlio je na kraju Velbeka koji nije bio u ofsajdu i koji glavom pogađa za konačnih 2:0.

Tim Gereta Sautgejta nam je danas pokazao kako treba igrati protiv Kostarike, nadamo se da će Mladen Krstajić i naši reprezentativci izvući pouke iz ovog meča koji su posmatrali iz svoje baze u Austriji na pripremama za Mundijal.