Mlada reprezentacija Srbije napravila je podvig u Kadisu, pošto je savladala aktuelnog prvaka Evrope Španiju i plasirala se na završni turnir – 2:1 (1:0)

ORLIĆI POLETELI NA EVROPSKO PRVENSTVO: Srbija bacila na kolena Španiju, dva gola u nadoknadi!

> 18:23

Posle prvog meča bez golova, naši momci odigrali su pametno, vodili gotovo svih 90 minuta, da bi Filip Kostić u 93. minutu potvrdio prolaz 'Orlića'.

Prethodno je Srbija povela u 31, kada je Gaja, želeći da izbaci loptu, pogodio Njigesa a lopta je završila uz prvu stativu. Nadu domaćima vratio je Ramires u 92. minutu, ali je Španija poražena posle pet godina!

Sastavi:

Srbija: Dmitrović, Stojković, Veljković, Ćirković, Petrović, Kovacević, Radoja, Čausić, Kostić, Srnić, Pesic

Španija: Kepa, Mankiljo, Serhi Gpmes, Muniesa, Gaja, Saul Ñihues, Serhi Roberto, Isko, Muniain, El Hadadi, Delofeu

Tok meča.

Meč u Kadizu počeo je sramno, jer su 'navijači' domaće ekipe, ničim izazvani, zvizdali himni reprezentacije Srbije.

Iako su Španci odmah preuzeli posed lopte, prvi udarac na gol imali su "orlići" nakon što je Kostić zapretio iz slobodnog udarca, ali u sedmom minutu nije pogodio okvir gola. Šest minuta kasnije posle greške srpskih fudbalera na sredini terena Roberto je dodao loptu levo do Iska koji se obrušio u šesnaesterac, a onda gađao pod prečku, ali je Dmitrović otklonio prvu opasnost.

Mogli su naši momci do izglednije pilike za gol posle dvadesetak minuta igre, ali je Filip Kostić nespretno primio nešto lošiju loptu Nemanje Radoje, pa je sjajna situacija '2na1' otišla u nepovrat.

Kada se očekivalo da 'Furija' pojačava pritisak, Srbija je stigla do vođstva. Kostić je sjajno izbacio Pešića na levom boku, napadač Tuluza vukao je loptu do gol aut linije i poslao je oštro na drugu stativu, a defanzivac domaćih Gaja, u želji da klizećim startom otkloni opasnost, pogađa Njigesa i lopta završava uz prvu stativu – 0:1.

Pokušali su domaći do poluvremena da stignu do izjednačenja, stvorivši nekoliko polu prilika, uglavnom preko bokova, ali je naša odbrana bila smirena i sigurna.

Drugo poluvreme.

Španci nisu spremili drugi plan ni za početak drugih 45 minuta, jer su Isko, Muniain i Delofeu nastavili da napadaju sa bokova, ali defanziva Srbije je bila na niovu u prvih pet minuta.

Kapiten Španije i član Atletik Bilbaa Munian je zaradio prvi žuti karton za domaći sastav, a onda je i sam bio žrtva žestokog starta od strane Stojkovića koji je takođe dospeo u beležnicu sudije Hartmana. Iako je "crvena furija" u 60. minutu imala 72 odsto vremena loptu u svojim nogama, svaki eventualni pokušaj završavao je u naručju Dmitrovića.

Najbolju priliku za izjednačenje propusto je Ramiers u 65. minutu. Najpre je odlično izbacio Petrovića, a zatim lepo gađao dalji ugao, međutim, njegov udarac zaustavila je stativa.

U međuvremenu, selektor Španije Albert Selades izvršio je dve izmene, Ramires je zamenio Munijaina, a Sarabija Delofeua. S druge strane, Radovan Ćurčić izveo je iz igre 'požutelog' Stojkovića i poslao na teren Filipovića, dok je Pešića zamenio Čavrić.

Nije Španija prestajala sa napadima ni u jednom trenutku, ali su se svi oni završavali uglavnom sigurnom intervencijom naše zadnje linije. 'Furija' pokušava uglavnom napadima preko levog boka, što su naši momci rešavali pravovremenim udvajanjima.