Staniša Mandić pogotkom u 90. minutu doneo Srbiji polufinale sa Portugalom.Meč se završio rezultatom 1:0 što je našim omladincima omogućilo da se plasiraju u polufinale Evropskog prvenstva u Mađarskoj

ORLIĆI U 90. DO POLUFINALA: Bugari savladani u poslednjoj minuti!

> 12:28

Fudbalska reprezentacija Srbije do 19 godina plasirala se u polufinale Evropskog prvenstva! Junak utakmice je Staniša Mandić koji je u poslednjem minutu utakmice zatresao mrežu Bugara za pobedu u trećem kolu grupe B i plasman među četiri najbolje ekipe na takmičenju.

Srpska selekcija je u obe utakmice u grupi remizirala, prvo sa Ukrajincima 1:1, a zatim i sa Nemcima, iako su imali priliku da savladaju "pancere", ali su primili pogodak u prvom minutu nadoknade. Upravo se duh nemačke reprezentacije vratio i učinio dobro "orlićima" koji su u šok završnici slavili.

Selektor Veljko Paunović se odlučio za sastav: Rajković, Antonov, Zdjelar, Stevanović, Babić, Gaćinović, Grujić, Ristić, Pantić, Jovanović i Jović.