Mlada reprezentacija Srbije odigrala je odličnu partiju protiv Nemačke i do 90. minuta vodila 2:1. Meč je završen rezultatom 2:2. Srbija će u narednu utakmicu protiv Bugarske ući bez kapitena zbog crvenog kartona koji je dobio u 94. minutu potpuno nezasluženo

SUDIJE NAS POKRALE: Mlada reprezentacija u poslednjim minutima ispustila pobedu

> 18:44

Omladinska fudbalska reprezentacija Srbije odigrala je danas s Nemačkom 2:2 u drugom kolu Grupe B
Evropskog prvenstva u Mađarskoj.Golove za Srbiju postigli su Nemanja Maksimović u 32. minutu i Luka
Jović u 41. minutu, dok su strelci za Nemačku bili Dejvi Zelke u 39. i Niklas Štark u 91. minutu.

Srbija je povela posle odličnog centaršuta Andrije Živkovića s desne strane, posle čega je Maksimović dobro reagovao u petercu i poslao loptu u gol.

U 39. minutu Nemačka je izjednačila. Golman Srbije Predrag Rajković loše je intervenisao posle kornera, ispucao je loptu do Zelkea koji je bez puno problema izjednačio na 1:1.Dva minuta kasnije Srbija je ponovo stekla prednost i ponovo je
asistent bio Živković, a strelac Jović.

U drugom delu igre Nemačka je diktirala tempo, ali su fudbaleri Srbije i pored toga propustili nekoliko dobrih prilika, pre svega Luka Jović.

U 89. minutu Vukašinu Jovanoviću su pocepali dres igrači protivničkog tima i sudije su ga izbacile van terena dok ne promeni dres. Igrači Nemačke su to iskoristili i uspeli da savladaju našu odbranu pre nego što se Jovanović vratio. Nemačka je preko Štarka izjednačila na 2:2 u 91. minutu.

Produžetak od četiri minuta doneo nam je i potpuno nezaslužen crveni karton kapitenu Maksimoviću koji zbog te sudijske odluke neće igrati odlučujući meč protiv Bugarske.