Tadić je Ajaksov glavni sastojak za osminu finala!

> 22:27

Fudbaleri Ajaksa obezbedili su plasman u osminu finala Lige šampiona iz grupe E jedno kolo pre kraja.

Ajaks je u petoj rundi savladao AEK u Atini sa 2:0 i stigao do 11 bodova, pa će zajedno sa Bajernom među 16 najboljih ekipa u Evropi.

Heroj "Kopljanika" bio je srpski reprezentativac Dušan Tadić koji je postigao oba gola za svoj tim.

Prvo je u 68. minutu realizovao jedanaesterac koji je skrivio Marko Livaja igranjem rukom, da bi samo četiri minuta kasnije krunisao lepu akciju svog tima i nesebičnu asistenciju Klasa Jana Huntelara.

Inače, Livaja je prilikom penala dobio drugi žuti karton, pa je Holanđanima posao bio dodatno olakšan.

Ajaks sada ima 11 bodova, jedan više i utakmicu više od Bavaraca, koji od 21 sat igraju protiv Benfike.