LŠ: Remi u Ajndhovenu, Totenhemu izmiče druga faza, Monaka posrće

> 21:28

PSV i Totenhem podelili bodove.

LŠ U19: Joveljić ne može sam!

PSV je igrao kod kuće sa Totenhemom 2:2. Poveli su domaći preko Lozana u 29. minutu, nakon velike greške Tobija Alderveirelda izgubio je loptu na polovini, a Meksikanac lako savladao Lorisa.

Napdao je Totenhem i stigao do izjednačenja u 39. minutu. Bili su gosti bolji ali nisu uspevali da savladaju domaće. Slavko Vinčić, sudija iz Slovenije je napravio dosta grešaka na ovom meču, tako da će mnogi imati zamerke nakon ovog duela.

Golom Kejna u 54. minutu, Sparsi dolaze do preokreta. Nastavio je Totenhem da napada ali onda, velika greška Lorisa ga košta crvenim kartonom u 79. minutu. Poslata je dugačka lopta ka polovini domaćih, a Loris je izašao van kaznenog prostora i srušio Lozana.

PSV do izjednačenja dolazi 87. minutu preko kapitena Luka De Jonga.

U drugoj utakmici istog termina, od 18:55, Briž i Monako su u Belgiji igrali 1:1.

Ovo je bila prva utakmica Tijerija Anrija na klupi Kneževa u Ligi šampiona. Iako su vodili 1:0, Monako nije uspeo da izađe iz letargije i pobedi nekoga.

Gosti su poveli u u 31. minutu preko Sile. Velike probleme sa povredama ima Anri, a u Belgiju nisu išli Falkao, Benaljo, Subašić, Roni Lopez, Gebels, N'Doram i Ragi. Uz to, Jovetić se povredio 12. minutu, što je još veći problem za tim.

Izjednačio je Briž u 39. minutu preko Veslija.

I jedni i drugi su imali nekoliko šansi do kraja utakmice, ali rezultat je ostao nepromenjen.