LŠ U19: Joveljić ne može sam!

> 20:22

Mladi fudbaleri Crvene zvezde izgubili su od Liverpula 2:1, na gostovanju u trećem kolu U19 Lige šampiona.

Zvezda oslabljena posle 45 godina juri trijumf protiv Liverpula (SASTAV)

Igrači Zvezde uzrasta do 19 godina vodili su od 75. minuta novim, trećim golom u takmičenju sjajnog Dejana Joveljića, vodili do poslednjeg minuta, ali su ostali bez ijednog boda u nadoknadi vremena.

Golman Gordić je u minut pre kraja odbranio šut Luisa iz penala, ali ga je već u sledećem Kamačo savladao udarcem sa 20 metara.

Deprimirani igrači Zvezde nisu izdržali pritisak u nadoknadi vremena, u drugom minutu Vilijams glavom posle prekida postiže novi gol za "redse" za veliki preokret domaćina na Lengtri Parku.

Crveno-beli su tako doživeli drugi poraz golom u završnici meča, pa su poslednji u Grupi C sa samo jednim bodom, dok je Liverpul lider sa sedam.

U19 UEFA LŠ, treće kolo:
Liverpul – Zvezda 2:1 (0:0)
Kamačo 90, Vilijams 90+2 – Joveljić 75
PSŽ – Napoli 0:0

Liverpul: Jaroš, N. Vilijams, Luis, R. Vilijams, Klejton, Klarkson, Adekanje, Džons, Glacel, Kejn (od 86. Dankan), Kamačo;
Zvezda: Gordić, Kukolj, Terzić, Milikić, Savić (od 30. Ajdinović), Jovičić, Adžibaba, Stojanović (od 46. Kupusović), Joveljić, Jočić (od 84. Burmaz), Velikić (od 46. Stojančić).