Crvena zvezda je u Parizu ubedljivo poražena od PSŽ-a sa 6:1.

Murinjo: Možda ovaj bod bude presudan!

Ekspedicija šampiona Srbije je optimistična otišla u Pariz ali nije prošlo dobro. Ipak, realnost je surova, ovo je ipak neki drugi nivo.

Iako je dosta navijača Crvene zvezde deportovano u Beograd, bilo je i onih koji su uspeli da dođu do stadiona.

PSŽ je od samog starta pokazao kakav se fudbal igra na "zapadu" i bilo je pitanje vremena kada će postići prvi gol i koliko će ih dati. Poveli su Parižani u 20. minutu preko Nejmara.

Isti igrač je povisio na 2:0 samo dva minuta kasnije. Kavani je u 37. minutu povisio na 3:0, a da stvari po Crvenu zvezdu budu teže, pobrinuo se Anhel Di Maria, koji je u 41. minutu postigao četvrti gol za svoju ekipu.

Taman kada su ušli Parižani u seriju, petnaestominutni odmor je dobro došao timu Vladana Milojevića.

U drugom poluvremenu, PSŽ je usporio, prestali su da se kreću, iako su imali konstantno loptu u posedu. Nesumnjivo, kvalitet ne može da se poredi i kad god su fudbaleri Parižana želeli da priprete, to su uradili.

Onda kada se mislilo da će 4:0 biti konačan rezultat, Mbape u 70. postiže peti pogodak. Četiri minuta kasnije, za radost malobrojnih navijača Crvene zvezde, Marko Marin postiže pogodak za 4:1.

Ovo je prvi gol crveno-belih u Ligi šampiona, od kako se igra u novom formatu.

Ipak, Nejmar se nije smirio dok nije postigao svoj treći gol na utakmici, a ujedno i 30. u karijeri u Ligi šampiona. U 81. minutu je Brazilac postigao šesti gol za svoju ekipu i tako se izjednačio sa Kakom u istoriji najboljih strelaca fudbalera iz Brazila u ovom takmičenju.

Konačnih 6:1 je mnogo i neka naša realnost.

Džastine, veliki si - Klajvert junior pokazao veličinu!

Tuhel: Zvezda je disciplinovana!