> 23:27

Drugo kolo su definitivno obeležili Argentinac i Bosanac, koji je u meču protiv Plzena postigao het-trik.

Ogroman previd UEFA - zaboravljena titula iz Barija

U terminu od 21 čas, odigrano je šest mečeva Lige šampiona.

U okviru grupe G, Roma je u Rimu bila ubedljiva protiv Plzena, 5:0. Igrač utakmice je bio Edin Džeko koji je postigao tri gola na ovom meču, i ponovio uspeh Dibale koji je isto toliko puta bio precizan istog dana.

Džeko je postizao golove u 3., 40. i 92. minutu. U strelce su se još upisali i Čengiz Under u 64. i Džastin Klajvert u 73. minutu.

U drugoj utakmici u okviru ove grupe, CSKA je napravio iznenađenje u Moskvi savladavši Real Madrid sa 1:0. Jedini pogodak na meču je postigao Nikola Vlašić, mlađi brat Blanke Vlašić čuvene skakačice u vis.

Iako su Madriđani opsedali gol Rusa, nisu uspeli da slome otpor požrtvovanog domaćina. Ni isključenje Akinfejeva u nadoknadi vremena zbog protesta nije moglo da pomogne ekipi Julena Lopetegija

U okviru grupe E, Benfika je slavila protiv AEK-a u Atini sa 2:1. Pored pet golova, videli smo i jedan crveni karton. Benfika je nakon prvih 45 minuta vodila sa 2:0, golove su postigli Seferović u 6. i Grimaldi u 15. minutu. Međutim, crveni karton Dijasa je olakšao posao AEK-u koji je preko Klonaridisa u 53. i 63. minutu stigao do izjednačenja. Rezervista Benfike, Semedo je u 74. ipak doneo svom timu pobedu.

Utakmica u Minhenu između Bajerna i Ajaksa završena je rezultatom 1:1, iako je po prilika na obestrane lako mogli biti još više golova. Poveli su Bavarci golom Matsa Humelsa u četvrtom minutu, ali su Holanđani ipak stigli do izjednačenja u 22. minutu kada je Nuser Mazrui iskoristio asistenciju Dušana Tadića i savladao Nojera. Srbin je tako postao lider u Ligi šampiona u kategoriji asistencija.

U grupi F, nakon pobede Mančester sitija, Šahtjor i Lion su remizirali 2:2. Poveli su Ukrajinci u 44. minutu preko Moraeša, da bi isti igrač u 55. povećao prednost. Međutim, usledio je pravi kontranapad Francuza. Prvo je Musa Dembele u 70. minutu smanjio prednost, a Leo Duboe dva minuta kasnije doneo bod svojoj ekipi.

U grupi H, Juventus je ranije savladao Jang Bojs a Mančester junajted i Valensija su odigrali meč bez golova. "Crveni đavoli" su bili za nijansu bolji rival, ali su morali da se zadovolje samo bodom.