Zvezda odolela napadima Napolija

> 23:03

Fudbaleri Crvene zvezde uspeli su da sačuvaju mrežu i tako na premijernoj utakmici Lige šampiona uostvare povoljan rezultat. Zvezda - Napoli 0:0.

LŠ - Barsa rutinski, Inter kao Feniks

Fudbaleri Crvene zvezde osvojili su prvi bod u Ligi šampiona iako su u debitantskom nastupu u elitnom takmičenju bili u podređenom položaju u odnosu na Napoli.

Još na početku utakmice se videlo da je domaćin prepustio sredinu fudbalerima Napolija koji su imalo kontrolu nad igrom, ali i pored takvog odnosa snaga nisu uspeli da stvore veliki broj izglednih prilika.

Najbolje šanse u prvom poluvremenu Anćelotijev tim je imao preko Lorenca Insinjea u 18. i Arkadijuša Milika u 29. minutu, ali je u prvoj situaciji prečka bila saveznik Crvene zvezde, dok je kod Milikovog šuta Milan Borjan odlično intervenisao.

Drugo poluvreme donelo je još veći pritisak Napolitanaca. U periodu od 56. do 60. minuta viđene su tri zanimljive situacije. Mario Rui je dobro tukao iz slobodnog udarca, lopta je "olizala" gornji deo prečke, ali je dva minuta kasnije rezervista Jovančić uspeo da pripreti opreznom Ospini udarcem sa distance.

Napoli je ređao polu prilike, a mogao je do gola u 67. minutu, kada je Rodić sa gol-linije izbacio loptu i tako spasao sigurna gol Kaljehona.

Zvezda je do kraja uspela da odbije napade Napolija koji su lagano jenjavali kako se bližio 90. minut. Na kraju osvojen bod kojim u redovima šampiona Srbije mogu da budu potpuno zadovoljni.

Naš šampion će u sledećem kolu gostovati PSŽ.