> 21:07

Ovogodišnje izdanje Lige šampiona otvorili su mečevi u grupi B koji su počeli u novom terminu od 19 sati.

Napoli znatno oslabljen (SASTAVI)

Barselona je na svom terenu očekivano savladala PSV Ajndhoven rezultatom 4:0.

Držali su se gosti vrlo dobro tokom prvog dela meča, ali ono što gotovo uvek pravi razliku u takvim situacijama jeste - Leo Mesi. Upravo je on u 32. minutu doveo Barsu u vođstvo.

U drugom poluvremenu, Holanđani su parirali sve do 75. minuta kada je Debele udvostručio prednost Katalonaca.

Usledila je prava rapsodia "Blaugrane" u samostalnoj režiji Lea Mesija. On je u 77. i 87. minutu doneo rutinsku pobedu šampionu Španije na otvaranju Lige šampiona. Gostima nije pomogao ni crveni karton Umtitija u 79. minutu.

Meč u Milanu bio je mnogo uzbudljiviji i neizvesniji pošto je Inter nakon preokreta savladao Totenhem rezultatom 2:1.

Sve golove videli smo u drugom poluvremenu. Prvo je Eriksen u 53. minutu doveo Totenhem u vođstvo, ali onda je usledio žestok pritisak domaćih igrača.

To im se isplatilo u 86. minutu kada je Ikardi prelepim golom poravnao rezultat. Krenuli su puleni Lućana Spaletija na sve ili ništa i dobili - sve!

Odbitak posle kornera najbolje je iskoristio Migel Vesino koji je bio najsnalažljiviji u šesnaestercu i golom glavom postavio konačnih 2:1 za Inter.