LŠ: Karijus tragičar, Bejl doneo titulu Madriđanima!

> 22:47

U finalu ovogodišnje Lige šampiona Real Madrid je savladao Liverpul sa 3:1 (0:0).

Inijesta stigao u Japan - dočekalo ga 4.000 navijača

Neshvatljive greške Lorijusa Karijusa su uticale na ovakav rezultat.

Čast Srbije je u ovom finalu branio Milorad Mažić koji je bio glavni sudija.

Liverpul je fantastično počeo utakmicu. Napadao je i najbliži su golu bili kada je na gol šutirao Firmino ali je Navas odbranio. Liverpul je imao inicijativu gotovo 30 minuta. Real Madrid je samo par puta prešao polovinu dok je na drugoj strani Liverpul kontrolisao meč. Nisu imali neku stoprocentnu šansu ali su sve vreme bili tu oko 16 metara.

Bitan momenat se desio u 30. minutu. Salah je u duelu sa Ramosom ostao da leži. Španac je Egipćanina uhvatio u polugu i oborio na pod, ovaj je povredio rame.

U prvom mahu se mislilo da će moći da nastavi utakmicu ali nakon što se vratio na teren, nije prošlo ni dva minuta Salah se opet našao na zemlji. U suzama je izašao sa terena, zamenio ga je Lalana.

Sličan momenat smo imali na Evropskom prvenstvu u fudbalu 2016. godine kada se Ronaldo povredio u finalnoj utakmici protiv Francuske. Znajući kakav je osećaj kada se nešto ovako desi, Ronaldo je prišao Salahu i pozdravio ga. Veličina je!

Nakon samo sedam minuta, u 37. minutu još jedna povreda. Karvahal je ostao da leži tako da se rezultat u povređenim igračima poravnao. Karvahala je zamenio Naćo. Real je od momenta kada je Salah izašao krenuo u napad. Napadali su i kontrolisali utakmicu. Najozbiljniju šansu su imali krajem prvog poluvremena kada je Karius odbranio Ronaldov udarac glavom sa pet metara pa je potom iz odbitka Benzema ubacio loptu u mrežu. Međutim, sviran je ofsajd tako da se na poluvreme otišlo nerešenim rezultatom, 0:0.

Real je silovito krenuo u drugom poluvremenu. U 47. minutu je Isko nakon greške Lalane pogodio prečku.

Samo 3 minuta kasnije, Real dolazi do vođstva.

Benzema je dobio jaku loptu, Karius je sigurno uhvatio loptu ali i napravio neshvatljivu grešku. Prilikom izvođenja lopta je pogodila Benzemu u nogu, koji je bio tik pored njega, i odbila se u gol. Karius se bunio misleći da je bio ofsajd ali je on krivac za ovaj gol.

Ipak, Liverpul ne gubi nadu. U 55 minutu dolazi do izjednačenja.

Nakon kornera, Lovren je došao do lopte, glavom odbio do Manea, koji nije bio u ofsajdu, a Senegalac je samo ubacio u mrežu ispred Navasa.

U 61. minutu dolazi do izmene u Real Madridu, na teren ulazi Geret Bejl umesto Iska a samo dva imnuta kasnije se dešava ovo.

Geret Bejl postiže neverovatan pogodak samo dva minuta po ulasku u igru. Mnogi su ga osporavali ove godine ali on je ovim pogotkom ušao u krug igrača u koji su postigli pogodak u dva finala, prethodni je postigao 2016.

Videlo se da Liverpulu nedostaje Salah ali je Mane vukao svoju ekipu. U 69. minutu šutem sa 16 metara pogađa stativu. Utakmica je u drugom poluvremenu dobila na intenzitetu.

Utakmica je nakon ovoga malo stala. Liverpul nije imao rešenje za Real dok je Madriđanima ovakva situacija odgovarala. Igrao se 80. minut, po levoj strani je išao Bejl, centrirao ka Benzemi a fantastičan udarac Francuza je skinuo Karijus.

No, posle samo dva minuta Karijus pravi još jednu kardinalnu grešku koju Liverpul košta mnogo. Real Madrid vodi sa 3:1. Bejl je šutnuo sa više od dvadeset metara i Karijus je to želeo da hvata no lopta prolazi kroz ruke. Sami procenite.

Potpuno je neshvatljivo da u jednoj ovakvoj utakmici golman dva puta ovako pogreši. Definitivno je ulazak Gereta Bejla promenio sve.

Do kraja utakmice se nije desilo ništa specijalno. Real je dovršio utakmicu, Liverpul je bio potpuno nemoćan i deprimiran nakon onakvih grešaka Karijusa. U 92. minutu se desio skandalozan potez, Ronaldo je ušao u šesnesterac a jedan navijač je uleteo u teren. To je značilo kraj utakmice. Nakon samo par sekundi, Milorad Mažić je sudio kraj utakmice.

Nije bila neka spektakularna utakmica ali je Real Madrid ušao u istoriji. Postali su prvi tim koji je tri godine za redom postao prvak Evrope. Takođe ovo je njihova četvrta titula u poslednjih pet godina, impresivno zaista.