Mančester Siti se poigravao sa rivalom u Federerovom gradu

Pepova mašina radi bolje od švajcarskog sata, Bazel pregažen

> 23:24

Fudbaleri Mančester Sitija pobedili su večeras u gostima ekipu Bazela 4:0 u prvoj utakmici osmine finala Lige šampiona. Siti je pobedu na večerašnjem meču obezbedio već u prvom poluvremenu, pošto je poveo 3:0, da bi u nastavku samo potvrdio ubedljiv trijumf i svoj put ka četvrtfinalu Lige šampiona.

JUVENTUS VODIO, TOTENHEM ŽALI ZA POBEDOM

Ekipa Pepa Gvardiole povela je u 14. minutu golom Ilkaja Gundogana. Kevin de Brujne je sjajno izveo korner, a Gundogan je glavom pogodio mrežu domaće ekipe. Četiri minuta kasnije u strelce se upisao i Bernardo Silva. Rahim Sterling je ubacio loptu u kazneni prostor, jedan igrač Bazela je zakačio glavom, pa je ona stigla do Silve koji je primio, lepo se namestio i pogodio za 2:0. U 23. minutu je već bilo 3:0, a ovog puta je gol Bazela pogodio Serhio Aguero sjajnim udarcem sa oko 20 metara.

Tačku na utakmicu stavio je Gundogan svojim drugim golom. On je u 53. minutu gol Tomaša Vaclika pogodio preciznim udarcem sa ivice šesnaesterca. Asistent je bio Aguero.

Revanš je na programu 7. marta u Mančesteru.