LE: Kostić u idealnih 11!

> 17:56

Reprezentativac Srbije Filip Kostić uvršten je u idealni tim kola Lige Evrope posle pobede Ajntrahta.

Više nije u milosti, Italijani opleli po Sergeju!

Kostić je dao jedan od četiri gola Ajntrahta u pobedi nad Laciom 4:1 u četvrtak uveče, ali nije bio jedini Srbin strelac iz frankfurtske ekipe. On je bio precizan u 28. minutu meča pri rezultatu 1:1 posle golova Da Koste za Ajntraht i Parola za Lacio.

Filip se posle dodavanja Mijata Gaćinovića ubacio iz drugog plana i sa sedam, osam metara zakucao loptu u mrežu. Osim njega, gol je dao i Luka Jović u 52. minutu za 3:1, da bi konačan rezultat postavio Da Kosta svojim drugim golom u četvrtom minutu nadoknade vremena.

Da Kosta je tako i sam završio u idealnom timu kola Lige Evrope. Od naših igrača su mreže tresli i Saša Marković za Apolon protiv Marseja i Aleksandar Prijović za solunski PAOK protiv BATE Borisova.

Prijovićev saigrač Leo Žaba je takođe završio u timu kola koji popunjavaju još Lunev i Paredes iz Zenita, Tomasov iz Astane, Taverner i Morelos iz Rendžersa, Konate iz Lajpciga i Zakarijasen iz Sarpsborga.

Leo je sa dva gola i dve asistencije za PAOK zaslužio i priznanje za igrača nedelje u Ligi Evrope.

Izvor: b92.net