Grizman presudio zemljacima, Atletiko zasluženo do pehara Lige Evrope

> 09:47

Atletiko Madrid - Marsej 3:0

Denis Šruder bi da beži iz Atlante

Antoan Grizman je junak tima iz Madrida. Sa dva gola je vratio Jorgandžijama trofej koji su osvojili 2010. i 2012. godine. Posle ovakve sezone, uzeći u obzir i da je sledeće finale Lige šampiona baš na stadionu Atletika, staviće uprava tima prst na čelo pre nego što pošalje Grizmana u Barselonu.

Ali uprava poslednjih godina nije grešila. Nakon titule protiv Fulama 2010. koju je doneo Dijego Forlan, doveli su Rafamela Falkaa. Nakon njega Dijega Kostu. Dve sezone kasnije stigao je i Antoan Grizman.

Marsej je krenuo bolje i imao je prednost "domaćeg" terena uzevši u obzir broj navijača.

Verovatno još ne može da zaspi Valer Žermen koji je u četvrtom minutu omašio zicer i pošteno se izblamirao.

U sličnoj situaciji Grizman je reagovao rutinski. Nakon greške u odbrani odbitak koji u sekundi rešava Francuz poslavši golmana Mandandu u suprotnu stranu.

Već je u 49. bilo 2:0 kada ga je Gabi spojio sa golom. A Gabi je onda i sam sebe upisao u ovo finale golom kao što je zaslužio u 89. minutu.

Simeone je stigao do svog drugog trofeja u Ligi Evrope, a ukupno šestog na klupi Atletika, dok su Španci ovim trijumfom nastavili dominaciju svoje nacije na Starom kontinentu osvojivši sedmi od osam poslednjih velikih evropskih trofeja.

S druge strane, Olimpik, kome je ovo treći poraz u finalima Kupa UEFA/Lige Evrope, i dalje ima šansu da se domogne mesta u Ligi šampiona, ali samo u slučaju da slavi na zatvaranju Lige 1, a njegov imenjak iz Liona ne savlada Nicu takođe kao domaćin.