VAR i Kurtone spasili Gatuza!

> 23:20

Fudbaleri Milana pobedili su večeras na svom terenu Romu sa 2:1 u prvoj utakmici trećeg kola italijasnke Serije A, a junak trijumfa bio je mladi napadač Patrik Kurtone.

SL - Iznenađenje u Lučanima

Kurtone je u 95. minutu postigao pobedonosni gol na asistenciju Iguaina i tako doneo veliko slavlje domaćim navijačima.

Derbi kola u Milanu bio je neizvestan od samog početka, ali je prvi gol viđen tek u 40. minutu kada je Fren Kesi iskoristio odličnan centaršut Rikarda Rodrigesa i doveo domaćina do prednosti.

U nastavku utakmice Roma je terenusku inicijativu krunisala golom Federika Facija u 59. minutu kojim je poravnat rezultat.

Roma je stigla i do drugog gola, ali je on opravdano poništen posle intervencije VAR, jer je Nzozi loptu udario rukom.

Taman kada su svi mislili da je 1:1 rezultat kojim će se završiti ova utakmica, usledio je odličan pas Iguaina ka Kurtoneu, koji loptu rutinski "pakuje" u malu mrežu.

Srpski reprezentativac Aleksandar Kolarov odigrao je ceo meč za Romu, koja je sada sedma četiri boda, dok je Milan 11. sa tri.