Sudije sačuvale Sarijevu poziciju (VIDEO)

> 17:24

Čelsi je savladao Kardif sa 2:1 ali ostaje utisak da su sudije dosta pomogle timu Mauricija Sarija.

Saketi: "U Srbiji nisu srećni što su sa nama u grupi. Mi smo Italija i nikoga se ne plašimo"

Čelsi je uspeo da preokrene vođstvo Kardifa i savlada ga na gostovanju u Velsu sa 2:1, ali će domaćini imati za čime da žale i dosta razloga da se bune jer su opljačkani. Surovo. Najpre zato što su primili izjednačujući gol iz čistog ofsajda u kojem se našao Aspilikueta u 84. minutu, a potom i što je glavni arbitar Krejg Pouson oprostio crveni karton Antoniju Ridigeru u 87. zbog namernog rušenja protivnika u kontri.

Uspeli su gosti da se domognu trijumfa i zahvaljujući rezervisti Rubenu Loftusu Čiku koji je kaznio umorne domaćine u prvom minutu nadoknade, ali osim tri boda navijači Plavaca nemaju nijedan jedini razlog za zadovoljstvo, jer je njihov tim do izjednačenja stigao na prevaru.

Ništa nije valjalo danas u igri Čelsija. Od izbora igrača, pa sve do partije kompletnog tima na terenu. Odlučio je ćudljivi Italijan da ostavi na klupi i Azara, i Žirua i Kantea (da ih odmara?!), pa su njegovi napolitanski ljubimci Žoržinjo i Iguain koji su totalno van forme, mogli na otvorenoj sceni da pokažu koliko su nemoćni. Možda je Sari i potcenio Nila Vornoka i Plave ptice, a ako je tako, onda je žal domaćina još veći jer pravda nije zadovoljena.

Najkontroverzniji detalj dogodio se u 84. minutu. Vilijan je izveo korner, Markos Alonso skrenuo loptu glavom u petarac, a Aspilikueta iako najbliži golmanu Kardifa pogodio neometan za 1:1. Iz nekoliko uglova videlo se da je kapiten Čelsija bio u nedozvoljenoj poziciji, ali je glavni arbitar Pouson priznao gol. Nema šta, ne može se fudbal igrati bez VAR-a.

Samo jednom su gosti iz Londona ozbiljno zapretili u prvom poluvremenu, kada je danas borbeni Vilijan u 38. minutu iz slobodnog udarca zamalo bio neprecizan.

Generalno, bio je ovo ne baš atraktivan meč za gledanje. Čelsi je imao veći posed, ali je stvorio samo dve prave prilike do 80 minuta, dok je Kardif sačekao onaj trenutak koji mali čekaju i preko Španca Kamarase servirao iznenađenje gostima malo nakon što je lopta krenula s centra u drugom poluvremenu.

Ipak, pali su domaći igrači u poslednjih pola sata, posebno nakon što su u igru ušli Azar, Žiru i Loftus Čik, a ovaj poslednji je u prvom minutu nadoknade doneo Plavcima nezaslućeni trijumf od 2:1.

Dragić ne zaboravlja legende koje su utabale stazu: "Treba da smo zahvalni Divcu i Stojakoviću"

Zvanično: Kosović napustio Partizan i otišao u Kazahstan!

Fekir progovorio o (ne)prelasku u Liverpul: "Takav je život, moraš da kreneš dalje..."

U Americi prate Milutinova - Da li je došlo vreme za selidbu u NBA?