Pukla "petarda" u Rajni, Bajern se izjednačio sa Borusijom!

> 23:07

Fudbaleri Bajerna iz Minhena slavili su ubedljivu pobedu u 24. kolu Bundeslige.

Cedevita izgubila, situacija u ABA ligi se komplikuje!

Izabranici trenera Nika Kovača su na gostovanju u Menhengladbahu naneli veliki poraz ekipi Borusije (5:1) i time se bodovno izjednačili na vrhu sa Borusijom Dortmund, oba tima imaju po 54 boda.

Bio je to 17. trijumf Bavaraca u ovoj sezoni i sada imaju dobre izglede da se u finišu prvenstva bore za odbranu titule. S druge strane, Borusija Menhengladbah je ostala na četvrtom mestu sa 43 boda i pred njom je borba za plasman u Ligu šampiona.

U timu Bajerna, odličnu partiju prikazao je dvostruki strelac, reprezentativac Poljske Robert Levandovski. Sa nova dva pogotka, u 47. i 91. minutu, stigao je do 195 bundesligaških golova u karijeri, čime je izjednačio rekord Klaudija Pizara po broju golova koje je jedan strani igrač postigao u šampionatu Bemačke.

Bajern je kontrolu nad utakmicom stekao rano, ranim golovima Havija Martinesa (drugi minut) i Tomasa Milera, koji je mrežu zatresao u 11. minutu. Lars Štindl je u 37. minutu postigao, ispostavilo se, utešni gol za Borusiju, da bi u nastavku usledila nova kanonada Bavaraca. Levandovski je povisiona 3:1, potom je Serž Gnabri u 75. minutu bio precizan.

I taj gol je bio značajan, to je bio 4.000. gol Bajerna u bundesligi, što nikome do sada nije uspelo. Konačno, u prvom minutu nadoknade, Levandovski se još jednom upisao u strelce za konačnih 5:1.

Bajern u narednom kolu dočekuje Volfsburg, dok Menhengladbah gostuje ekipi Majnca.

Krstajić se ne pomera sa mesta predsednika!