Ajaks i Tadić nastavili seriju!

> 14:51

Ajaks je savladao Utreht u 17. kolu holandskog prvenstva, a naš Dušan Tadić je ponovo bio strelac.

Mario Baloteli spao na 1.500.000 evra

Ajaks je pobedom nad Utrehtom došao do jedanaestog trijumfa zaredom u ligi, a ujedno je u svim takmičenjima neporažen još od 23. septembra.

Prvi se u listu strelaca upisao Kasper Dolberg, koji je iskoristio asistenciju Dejlija Blinda u 14. minutu.

U 59. desio se sporni detalj. Dosuđen je penal za Ajaks, a sudije je svoju odluku potvrdio posle gledanja VAR tehnologije. Loptu je na belu tačku stavio povremeni kapiten reprezentacije Srbije Dušan Tadić, te posla golmana u jednu, a loptu u drugu stranu. Tadićev pogodak i odluku da se dosudi penal pogledajte OVDE.

Nadu domaćinu dao je Venema u 74. minutu, ali je sudbinu Utrehta zapečatio Frenki de Jong u petom minutu sudijske nadoknade. Uprkos seriji fantastičnih rezultata tim iz Amsterdama je i dalje drugi na tabeli, jer podjednako dobro igra i ajndhovenski PSV. Oni su svoj meč 17. kola rešili takođe sa 3:1, protiv AZ Alkmara.

Navijači Vojvodine se pitaju: Šta to rukovodstvo na čelu sa Dušanom Bajatoviemć krije od medija?