Kakav derbi, strašan derbi - Emerijev Arsenal nastavlja da gazi, pao i Totenhem

> 17:14

Arsenal je u derbiju severnog Londona savladao Totenhem posle preokreta sa 4:2 (1:2).

Mitar kapiten, Čelsi ugostio Ranijerija sa dva pogotka

Gledali smo fantastičan derbi na Emirajcu. Arsenal je sjajno otvorio duel i bili su bolji. Već u devetom minutu, Majk Din pokazuje na belu tačku, Fertongen je igrao rukom, a penal je iskoristio Obamejang za 1:0.

Nastavio je Arsenal da napada a onda...30. minut, slobodan udarac za goste, Eriksen sjajno centrira, Dajer skače i kači loptu glavom, a Bernd Leno katastrofalno reaguje na prvoj stativi, 1:1.

Samo četiri minuta kasnije, kontra za "Pevce", sjajno je istrčao Son, izbio pred Lena, pao je, sudija Din je procenio da ga je Holding oborio, penal za Totenhem. Kejn preuzima odgovornost i dolazi do prvog preokreta na meču, 1:2.

To je bilo sve nakon prvih 45 minuta, gledali smo dobar fudbal, a još bolji je usledio.

Na početku drugog poluvremena, Emeri je napravio dve promene koje su mnogo toga promenila, umesto Ivobija i Mihtarijana, u igru su ušli Lakazet i Remzi.

To je ubrzo urodilo plodom, igrao se 56. minut kada je Obamejang sjajno šutirao sa ivice kaznenog prostora, zahvatio je na prvu loptu nakon pasa Remzija i matirao Ljorisa za 2:2

Arsenal nastavlja..

U 71. se Mustafi i povredio, na terenu ga je zamenio mladi Genduzi, da bi samo tri minuta kasnije Lakazet se namestio na udarac na ivici kaznenog prostora rivala, snažno je šutirao, lopta je pogodila i Dajera, da bi potom zakačila stativu i odsela u mreži Sparsa za novi preokret, 3:2 za Arsenal

Nisu se gosti ni opasuljili od trećeg primljenog gola, Ljoris je ponovo morao da vadi loptu iz mreže, igrao se 77. minut kada je Toreira pobegao po desnoj strani, snažno je šutirao u dalji ugao i doneo dva gola prednosti ekipi Unaja Emerija

Do kraja utakmice, Fertongen je zaradio drugi žuti karton, tj. crveni, i utakmica je bila gotova.

Arsenal je nastavio fantastičan niz od 19 mečeva bez poraza i skočili su na četvrto mesto na tabeli sa 30 bodova, osam manje od Sitija.