Junajted se ponovo okliznuo

> 21:31

Fudbaleri Mančester junajteda nastavljaju da muče svoje navijače.

"Milioner" ne žele da igraju u Madridu!

Posle 0:0 sa Kristal Palasom, Junajted ni na gostovanju Sautemptonu nije uspeo da dođe do pobede, meč je završen bez pobednika, 2:2.

Moglo je da bude i gore po "crvene đavole", jer su posle 20 minuta gubili sa 2:0, ali ni ovako nisu preterano popravili utisak, ostaje činjenica da igraju daleko ispod renomea kluba i otuda nije ni čudo da su tek sedmi u Premijer ligi.

Sve bitno na utakmici dogodilo se u prvih 45 minuta. Žoze Murinjo je počeo sa čak pet igrača u poslednjoj liniji i konačno je ispunio ono što je ranije najavljivao, stavio je Nemanju Matića na mesto štopera.

Matić je igrao u paru sa Filom Džonsom, ispred njih je bio mladi Skot Mektomini, da bi u veznom redu igrali Ander Herera, Pol Pogba i Maruan Felaini.

Ali ni pored toliko defanzivnih igrača, Junajted nije mogao da sačuva mrežu. Naprotiv, u rasponu od svega sedam minuta, u 13. i 20. primili su dva gola.

Prvo je Stjuart Armstrong, bukvalno neometan, sa desetak metara iskosa sa desne strane, pogodio desni donji ugao za vođstvo "svetaca", da bi u 20. minutu Sedrik Soareš postigao lep gol iz slobodnog udarca sa 18 metara.

Bio je to njegov prvi prvenstveni gol posle 1891. dana, ili još od septembra 2013. godine.

To kao da je bio signal da se gosti sa "Old Traforda" trgnu iz početne letargije pa je u 34. minutu posle dobre akcije Markusa Rašforda, Romelu Lukaku zatresao mrežu Mekartija.

Pet minuta kasnije, Rašford je ponovo uradio sve, Erera je odlično pratio akciju i uz pomoć golmana Mekartija, koji je nespretno odbio loptu u svoju mrežu, doneo Junajtedu izjednačenje.

U nastavku nije bilo previše prilika, Junajted, za razliku od nekih ranijih mečeva, nije bio tako jak u finišu, a domaćin se zadovoljio bodom koji će mu značiti u borbi za opastanak.