Hrvati se u 93. osvetili Špancima

> 00:18

Fudbaleri Hrvatske su pobedili Španiju u petom kolu Lige A Lige nacija sa 3:2 na domaćem terenu.

Šuterska klinika, rekord evrolige do prve pobede!

Tin Jedvaj je doneo pobedu svojoj ekipi u 93. minutu u dramatičnom meču.

Hrvatska se osvetila Španiji za ubedljiv poraz od 6:0 u prvom meču dveju reprezentacija u Ligi nacija.

"Vatreni" su ostvarili prvu pobedu u premijernom izdanju ovog takmičenja i ostali u igri da se nađu na završnom turniru Lige nacija, u kojem će učestvovati po jedna, najbolje plasirana selekcija iz svake od četiri grupe Lige A .

Meč je obeležila dominacija Hrvatske u prvih 45. minuta i zaslužen dolazak do vođstva, ali i munjevit odgovor Španije i nastanak pravog fudbalskog spektakla.

U prvom poluvremenu gosti nisu izgledali dobro i tek u nekoliko navrata su dolazili do protivničke polovine. Hrvatska je napadala, a najbolju priliku imao je Ivan Perišić koji je zatresao stativu gola Davida De Hee.

Do kraja poluvremena Hrvati su imali incijativu, ali nisu uspevali da stvore pravu šansu. Španija je svoj prvi udarac ka golu Kalinića uputila tek u 44. minutu.

Gol Hrvatske je sve vreme bio očekivan, ali izabranici Zlatka Dalića nisu uspeli da opasnije priprete i Španci su imali 15 minuta da promene taktiku kako bi bolje odgovorili pritiscima domaćina.

U drugom poluvremenu viđena je prava "ludnica".

Prvi gol na meču postigao je Andrej Kramarić, svoj 11. u dresu reprezentacije, posle velike greške Serhija Roberta čiju je loptu presekao Perišić, a onda do rutinske realizacije došao pomenuti Kramarić.

Peković Partizanu oprostio uložene novce!