Serija A: Roma upisala još jedan trijumf, Kolarov asistirao

> 17:28

Roma je savladala Sampdoriju sa 4:1 u 12. kolu Serije A.

Debakl Intera posle serije pobeda

Reprezentativac Srbije Aleksandar Kolarov odigrao je dobar meč, a na terenu je proveo svih 90 minuta i bio je asistent kod drugog gola. Izabranici Euzebija di Frančeska odigrali su odličnu partiju i zasluženo su došli do petog trijumfa u sezoni i 19. boda.

Mrežu ekipe iz Đenove načeo je Žuan Žesus u 19. minutu, kada je na asistenciju Brajana Kristantea savladao Audera. Sa minimalnom prednošću Rome otišlo se na pauzu. Na startu drugog poluvremena Kolarov je u svom stilu prošao po levoj strani, potom poslao loptu ka Šiku, koji je samo postavio stopalo i time udvostručio prednost.

Meč u Rimu rešio je Stefan El Šaravi u 72. minutu, međutim tu nije bilo kraju golova. Defrel je u 89. smanjio na 3:1, dok je konačnih 4:1 postavio strelac trećeg pogotka za Romu.

"Vučica" je šesta na tabeli sa 19 bodova, dok je Sampdorija 12. sa četiri manje. U preostala dva meča Kjevo i Bolonja odigrali su 2:2, dok je Empoli pred domaćom publikom savladao Udineze 2:1.