U Istanbulu ništa novo - haos i tuča

> 11:15

Galatasaraj i Fenerbahče su odigrali 2:2, ali su nemile scene obeležile ovaj derbi.

Šampion "razbija", Melo kao nekada

Sevale su pesnice među igračima, a epilog su tri isključenja. Domaćin nije uspeo da savlada rivala i izbije na čelo tabele, dok je ovaj bod veoma važan Fenerbahčeu, ali ostaju pri dnu tabele.

Bio je ovo jedan meč u kome je atmosfera tokom celog meča bila uzavrela, a zakuvalo se tek na kraju. Galata je povela u 31. minutu preko Rajana Donka, da bi Martin Lines u 49. minutu duplirao prednost.

Gosti su smanjili prednost prvo u 66. preko Valbuene, da bi šest minuta kasnije i poravnali na 2:2 golom Žailsona. U finišu, oba tima su imali svoje prilike, da bi, pošto je sudija posle sedam minuta nadoknade odsvirao kraj, došlo do opšteg haosa na terenu.

Prema prvim izveštajima, tuklo se tridesetak igrača i članova stručnih štabova ljutih rivala. Sudija nije imao druge nego da pokaže tri crvena kartona, najratobornijima. Kod domaćina, crveni je pokazao Baduu Ndijaeu, dok su kod Fenerbahčea "pocrveneli" Roberto Soldado i Žailson, strelac izjednačujućeg gola.