Liga 1 - Monaku ni Anri ne može da pomogne

> 23:48

Fudbaleri Monaka nastavili su da nižu loše rezultate remijem na domaćem terenu sa Dižonom od 2:2.

Vlasnik Lestera ipak bio u srušenom helikopteru

Monako je bio bolja ekipa na duelu ali nije uspeo da dođe do pobede koja bi bila prva u Ligi 1 pod novim trenerom Tijerijem Anrijem. Monako je poveo golom Bendžamina Henriksa u 29. minutu, ali je samo četiri minuta kasnije izjednačio Alfons.

Abid je doneo preokret gostima u 57, da bi "kneževe" spasao Kamil Glik pogotkom u 78. minutu i ostavio bod u Monte Karlu. Monako sada u 11 odigranih utakmica ima samo jednu pobedu uz četiri remija i šest poraza i jako težak zadatak je pred Anrijem kome fali čak jedanaest igrača u timu, od kojih su mnogi ključni.

"Kneževi" trenutno dele poslednje mesto Lige 1 sa Genganom, ali nisu tehnički poslednji zbog bolje gol razlike. Lion je slavio na gostovanju Anžeu sa 2:1 i zabeležio treći trijumf u nizu. Auar i Depaj su pogodili za Lion, dok je utešni gol domaćinu doneo Lopes pred kraj meča.

Strazbur je nekako "iščupao" bod Genganu u gostima golom Zohija u 88. minutu. Domaćine je u prvom poluvremenu u vođstvo doveo Benze, a Starbur je pride i promašio penal pre izjednačujućeg gola. Nant je odneo sva tri boda Amijenu pobedom od 2:1, a Lil i Monpelje su ostvarili bitne pobede i nastavili pobedničke nizove i borbu za evropska takmičenja naredne sezone.

Lil je golom Leaa došao do bitne pobede minimalnim rezultatom, dok je Monpelje rutinski, sa 2:0 pobedio Tuluz na gostujućem terenu. Za njih pogotke su postigli Labord, Delor i Sambia.