Kalu rešio Borusiju, Bajern se približava

> 17:44

Fudbaleri Bajerna savladali su Majnc na gostovanju rezultatom 2:1 u osmom kolu nemačke Bundeslige.

Muškarci, loše vesti - Linzi Von se povlači

Bajern je, posle serije loših rezultata, uspeo da dođe do trećeg trijumfa u nizu, to jest drugog u Bundesligi. Lion Gorecka je "otvorio" domaćina golom u 39. minutu i sa minimalnom prednošću Bavarci su otišli na pauzu.

Boetius je pogodio i izjednačio na samom startu drugog poluvremena, ali je u 62. minutu bio precizan Tijago Alkantara i postavio konačan rezultat. Bajern se vratio na drugu poziciju na tabeli, odmah iza Borusije iz Dortmunda koja "kiksnula" na domaćem terenu protiv Herte.

Najbolji kod Borusije bio je Džejdon Sančo sa dva gola, dok je kod gostiju dva puta pogodio Salomon Kalu. Kalu je doneo oba izjednačujuća gola, a poslednji za šok na Signal Induna Parku postigao je iz penala u 91. minutu.

Fortuna je nastavila da niže loše rezultate. Posle ubedljivog poraza od Frankfurta (pet golova Luke Jovića), sada su sa 3:0 poraženi kod kuće od Volfsburga, dok je Augzburg slavio na gostovanju Hanoveru sa 2:1.