Prštalo sa svih strana, Ikardi rešio "Dela Madonina"

> 23:00

U 158. derbiju Dela Madonina, Inter je slavio sa 1:0, i upisao sedmi uzasopni trijumf.

"Hajde da ti Prija pokaže kako se puca penal"

Poslednja utakmica devetog kola italijanske Serije A je bila u znaku milanskog derbija koji je pripao plavo-crnoj strani.

Jedini gol na meču je postigao Ikardi u 92. minutu. Vesino je sjajno centrirao sa desne strane a veliku grešku je napravio mladi Donaruma koji je krenuo ka lopti, potom stao, pa opet krenuo ali je tada već bilo kasno. Zakasnio je a precizan je bio Argentinac.

Inter je prvi zapretio u 13. minutu, ali je njegov gol poništen zbog ofsajda, nakon što je Vesino zakačio loptu neposredno pre nego što je ona stigla do Argentinca.

Napadali su "Neroazuri", Donaruma je zaustavljao šuteve Perišića, a Vesina je zaustavila prečka u jednom trenutku. Pogodak je postigao i Milan, tačnije Musaćo, ali je i on bio poništen jer se Argentinac našao u ofsajdu.

U drugom poluvremenu smo videli manje uzbuđenja. I kada se činilo da će se utakmica završiti bez pobednika, Ikardi je postigao gol i obeležio ovaj derbi.

Inter je sada treći sa 19 bodova, dok je Milan 12. sa isto toliko bodova.