Nestvarni Jović ponovo obara granice - rekorder Bundeslige

> 01:09

Luka Jović pomera granice.

Došao red i na FM19 - Koji su najbolji "klinci"?

Njego Ajntraht iz Frankfurta je savladao Fortunu iz Dizeldorfa sa 7:1, a fantastični Luka Jović je postigao čak pet golova. Ajntraht je "pregazio" Fortunu i do 45. minuta vodio sa 3:0. Za još veću radost navijača Srbije pobrinuo se i Filip Kostić koji je dva puta asistirao za gol raspoloženom Joviću.

Brojke će reći da je Luka pogodio sve što je uputio ka golu indisponiranog Rinsena, ali su neki od golova bili prave majstorije.

Ajntraht je poveo golom sa bele tačke, Haler je u 20. minutu iskoristio penal. U 26. minutu Kostić dobro utrčava po levom boku, centrira ka Joviću koji sjajnim udarcem postiže pogodak za 2:0.

Već u 34. minutu je bilo 3:0, Sebastijan Haler je poslao povratnu loptu Joviću na ivicu šesnaesterca, ovaj je šutirao i pogodio precizno po zemlji za 3:0. Haler je u 50. minutu povisio na 4:0, Lukebakio je u 53. smanjio na 4:1, da bi usledio novi rafal srpskog internacionalca.

Dva minuta posle gola Fortune, Kostić je opet nezadrživ na krilu, lopta ide Luki koji ju je samo uštopovao levom nogom dovoljno da se okrene i sa deset metara iz okreta pogodi ćošak za 5:1.

Svoj četvrti gol postiže u 69. minutu kada mu je odbijena lopta "sela" na levicu pre nego što će od stative pogoditi za 6:1. Konačan rezultat Ajntraht postavlja petim golom srpskog igrača kada ga je Haler lepo pronašao i podigao loptu na glavu Joviću za 7:1. Ajntraht posle ove pobede ima 13 bodova i skočio je na šesto mesto Bundeslige, dok je Fortuna na dnu sa pet bodova iz osam utakmica.

Jović je ovako oborio rekord, postao je najmlađu fudbaler u istoriji Bundeslige koji je postigao pet golova na jednom meču.

Ko kaže da žena ne zna da ga zabije (VIDEO)

Interesantna ideja - Dođeš na utakmicu i dobiješ kartu za noćni klub!