Liga Kup - Jedan Azar jači od celog Liverpula

> 00:05

Derbi večeri u okviru Liga Kupa pripao je Čelsiju, posle preokreta u drugom poluvremenu, za plasman u četvrto kolo Liga kupa Engleske, Liverpul - Čelsi 1:2!

Serija A: Sigurni favoriti

Čelsi je nešto bolje ušao u večerašnju utakmicu, uvodne minute meča obeležile su prilike za Alvara Moratu, koji iz dva pokušaja nije uspeo da savlada Minjolea.

Usledio je mirniji period igre, ravnopravna i ne mnogo zanimljiva borba, sve do ulaska u finiš prvog dela, kada Liverpul ''dodaje gas''. Mane je u tim trenucima opasno pretio, posebno posle akcije sa Šaćirijem, kada je umakao svojim čuvarima, iskosa sa leve strane je gađao suprotni ugao, ali Kabaljero je odlično intervenisao.

Takav ritam nastavljen je i početkom drugog poluvremena, tim Jirgena Klopa je vršio sve jači pritisak na polovini Čelsija i rezultat je stigao u 58. minutu. Mane je baš posle presinga osvojio loptu na levoj strani terena, prosledio je za Keitu koji odlično šutira, Kabaljero brani, ali lopta dolazi do Stardža koji je prosleđuje u gol Čelsija.

Čelsiju je dugo trebalo da uzvrati, delovalo je da nemaju rešenja, ali onda su u 79. minutu iznudili slobodan udarac na desnoj strani. Posle odličnog centaršuta, prvo je Barkli pokušao, Minjole odbio loptu, ali je Emerson bio najsnalažljiviji u šesnaestercu domaćina i poravnao rezultat.

Ovaj gol je proveravan posredstvom VAR tehnologije, na kraju je utvrđeno da ipak nije bilo ofsajda.

I onda je usledio šok za navijače Liverpula. Azar je primio loptu na sredini terena, prešao dvojicu, proturio loptu kroz noge protivniku, od Aspilikuete tražio da mu da loptu, što je Španac i uradio i onda sledi karambol. Prošao je Belgijanac kao brzi voz kroz celokupnu odbranu Liverpula, defanzivci su mogli da ga isprate samo pogledom. Totalnu superiornost u odnosu na igrače iverpula krunisao je prelepim golom. Prosto je "zakucao" loptu u mrežu Minjolea i pomogoa svom timu da se plasira u narednu rundu Liga Kupa.