Čelsi u stopu prati Liverpul, Arsenal ušao u seriju!

> 19:00

Fudbaleri Čelsija su nastavili sa pobedama, ovoga puta pao je Kardif.

Delfini ostali kraktih rukava

Tim Mauricija Sarija je ovoga puta savladao Kardif na "Stamford Bridžu", uz het-trik Edena Azara. Bilo je 4:1 (2:1) za domaćina.

Gosti su dobro otvorili duel pa su u 16. minutu poveli preko Bambe. Međutim, 20 minuta kasnije, Eden Azar kreće svoju seriju. Sjajno je prošao odbranu gostiju i uputio fantastičan udarac sa ivice kaznenog prostora, Eteridž ništa nije mogao.

Samo sedam minuta kasnije ponovo Azar. Žiru mu je ostavio loptu, a Belgijanac nije propustio priliku da ponovo zatrese mrežu. Het trikom u 80. minutu, najbolji igrač Čelsija rešava utakmicu. Ovoga puta se u listu strelaca upisao sa bele tačke.

Vilijan je tri minuta kasnije samo povećao prednost, raspalio je udarac sa ivice kaznenog prostra i postavio konačnih 4:1.

Arsenal je upisao treći vezani trijumf pobedom protiv Njukasla sa 1:2.

U prvom poluvremenu nismo videli interesantu utakmicu, bez puno pravih šansi. Međutim, samo nekoliko minuta nakon početka drugog poluvremena, Granit Džaka postiže sjajan gol iz slobodnog udarca. Raspalio je po lopti sa 25 metara, Dubravka je bio nemoćan.

Ni 10 minuta nije prošlo, Arsenal dolazi do novog pogotka. Džaka je centrirao sa leve strane, lopta dolazi do Lakazeta čiji je udarac bio izblokiran, ali se lopta odbila do Ozila koji postiže prvi pogodak u sezoni.

Njukasl je kasno došao do pogotka, igrala se sudijska nadoknada, kada je Kjaran Klark zatreso mrežu Petra Čeha, nakon dobrog centaršuta sa desne strane.