LN - Robijevi "Zmajevi" slavili na nezgodnom gostovanju

> 17:20

Reprezentacija BiH je na debiju Roberta Prosinečkog u takmičarksim duelima, slavila u Severnoj Irskoj, rezultatom 1:2 (0:1).

Grizman razmišlja o odlasku

Šok za Severnu Irsku u 36. minutu. Nakon centaršuta Džeka sa leve strane, Duljević trese mrežu domaćina za vođstvo BiH od 1:0.

Sa tim rezultatom se otišlo na odmor, a domaćin je na startu nastavka krenuo na sve ili ništa.

Severna Irska je ređala napade, ali je sledeći gol na utakmici ipak viđe u njihovoj mreži. Naime, u 65. minutu Elvis Sarić iskoristio veliku grešku defazivaca domaćina. Loše je jedan od defanzivaca glavom vratio loptu ka svom golmanu, to je dobro ispratio Sarić, koji seče pas i pogađa nebranjenu mrežu rivala za 2:0 u korist BiH.

Severna Irska je nastavila da napada, nisu odustajali, a to im se isplatilo u trećem minutu nadoknade, kada je nakon gužve posle kornera, Vil Grig smanjio na 2:1.

Usledila je blaga panika u redovima gostiju, ali ipak je ostalo izuzetno malo vremena da domaćini izvuku povoljan rezultat.

Na kraju je Bosna i Hercegovina pobedila, a Prosinečki stigao do prve pobede kao selektor.