Hrvatska počela novu eru remijem

> 00:32

Fudbaleri Hrvatske i Portugala odigrali su 1:1 u prvoj prijtaljskoj utakmici posle Mundijala u Rusiji.

Isku Ronaldo ne treba!

Vicešampioni sveta poveli su u 18. minutu preko Ivana Perišića, koji je sjajnim udarcem sa nekih 12 metara savladao Ruija Patrisija.

Portugal je do izjednačenja došao golom iskusnog Pepea u 32. minutu. U ulozi asistenta našao se Pici.

Sa tim rezultatom otišlo se na petnaestominutnu pauzu.

Tokom drugog poluvremena nije bilo mnogo uzbuđenja, a možda i najbolju šansu imao je Mario Rui u 78. minutu kada je pogodio stativu. Hrvatska odigrala je solidan meč posle Mundijala u Rusiji gde je poražena u finalu od Francuske.

Od ostalih prijateljskih utakmica Austrija je savladala Švedsku sa 2:0, dok je Holandija sa 2:1 savladala Peru.

Portugal – Hrvatska 1:1 (1:1)