PL - Vatromet na ostrvu, golovi crveni kartoni...

> 18:18

Arsenal je uspeo da savlada gradskog rivala Vest Hem, Evertonu samo bod, Lesteru ceo plen u nadoknadi.

KONFERENCIJA ZA MEDIJE – SUBOTIČANI NA “KROVU”

U trećem kolu Premijer lige odigrane su četiri utakmice i videli smo pravi vatromet.

Ranije danas Mančester siti je izvukao bod protiv Vulverhemptona.

Arsenal je na svom terenu došao do prvih bodova ove sezone. Tobdžije su savladale Vest Hem rezultatom 3:1. Gosti su poveli preko Marka Arnautovića u 25'. Ipak, pet minuta kasnije, Naćo Monreal je izjednačio a totalni preokret je usledio autogolom Ise Diopa u 70'.

Sve dileme oko pobednika su pale u drugom minutu nadoknade golom Danija Velbeka.

Uzbudljivo je bilo u Bornmutu gde je domaćin izvukao bod protiv jakog Evertona. Novajlija karamela Rikarlison je napravio veliku glupost pa je zaradio direktan crveni karton u prvom poluvremenu. Izabranici Marka Silve su poveli u 56' preko Tea Volkota. Deset minuta kasnije Evertona dolazi do 2:0 preko Kina međutim domaćin se vraća u igru.

Prvo je Džošua King postigao gol u 75', da bi Nejtan Ake postavio konačan rezultat četiri minuta kasnije.

Lester je u Sautemptonu uspeo da osvoji tri boda protiv veoma neambiciozne ekipe sa 2:1. Sva tri gola smo videli u drugih 45 minuta. Domaći su poveli preko Rajana Bertranda. Grej je izjednačio u 56' da bi Megvajer doneo preokret Lisicama u 92'.

Hadersfild je bez golova remizirao protiv Kardifa.